Przejdź do głównej zawartości

Thailand 2018


Phuket, 7.01.2018

Witam Was moje Kochane! 😘 / moi Kochani! 😉

Co u Was? 😲

Tego dnia byłem z moimi bliskimi na wycieczce przyrodniczej. Na początku byliśmy na targu "owocowo-morskim" 😋 - były na nim do kupienia owoce, owoce morza, warzywa, ryby, Skosztowałem wielu egzotycznych owoców. Jednak najbardziej smakuje mi ananas! 😊
Drugim - clue - programu był punkt widokowy. Weszliśmy po nie zliczonej ilości schodów, ale później widok był przepiękny! Wart się pomęczenia po schodkach. Później dogłębnie zwiedziliśmy Phuket Aquarium (niestety nie pływałem, ale i tak było super! 👌Odrestaurowane szkielety i ekspozycje rzeczywistych rozmiarów zrobiły na mnie wrażenie! Sfotografowałem Dugonga (diugonia przybrzeżnego). Pierwsze, żywe ryby pojawiły się w niedługim czasie. 
Była też ośmiornicaSyrena! 😘😂Pod koniec zwiedzania Tata 💖😘 opowiadał o smutnej historii rekinów... 😔
Na otarcie łez pojechaliśmy do Khauman Gai. Wziąłem sobie smażonego kurczaka z ryżem i rosół. 😋  

Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania, a także na FB:


targ owocowy 
 widoki z plaży
 selfie z Agnieszką  😘
i sam 
 
punkt widokowy 
schody nie stanowiły dla mnie problemów 
widoki niesamowite! 


dżungla 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W oceanarium 

Duang - nie wymarły gatunek wielkiej ryby 


ośmiornica 
arowana (czyt. arołana) 
gif królowej syreny 💖 
film na ekranie 
fauna i flora nad i podwodna 
rafa koralowa
 Rekiny - drapieżniki, polują na mniejsze od siebie ryby. Brzydzą się mięsem człowieka. 
Szczęki 2 
gruper

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lunch w Khauman Gai

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wakacje Poddąbie 2018

Poddąbie, 27.06-23.07.2018
Witam Was moje Kochane! 😘 / moi Kochani! 😉
Byłem nad polskim morzem z Dziadkiem 💖😘, Ciociami: Joasią i Ireną (siostrami Dziadka) i z dwoma moimi kuzynami Kubą x2 💖😘💗😘.
Mieszkaliśmy w Poddąbiu/k. Ustki w wynajętym pokoju, przy Sosnowej 4. Właścicielką była starsza pani - bardzo sympatyczna i uśmiechnięta kobieta.
W pięknym ogrodzie stała huśtawka na której często siadywałem. 
Promenada słońca, przecznica z Sosnową, jest szeroka i znajdują się przy niej sklepy, delikatesy, lodziarnia, kawiarnia i inne. Promenada wiedzie na plażę. Poza tym miałem tam rehabilitacje w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wczasowym "Słowiniec". Niejednokrotnie ćwiczyłem i pływałem tam w basenie. Ale przede wszystkim ćwiczyłem w ugulu ćw. w odciążeniu. Jestem bardzo zadowolony z mojej rehabilitantki Nikol❗😘 Nie tylko dobrze ze mną ćwiczyła, ale również była bardzo miła i sympatyczna. 
Któregoś dnia zwiedzaliśmy Ustkę. Oprowadzał nas i snuł ciekawe opowieści Kapitan Haaze

 na basen…

Wakacje w Laskowej - c. d.

Laskowa, 6-17.08.2018
Witam Was moje Kochane 😘 / moi Kochani 
Dziś wróciłem z wczasòw w Laskowej. Na pożegnanie była zupa grzybowa z prawdziwych grzybów leśnych i naleśniki z serem.  Piękne widoki, przepyszne posiłki i naprawdę przemiła atmosfera towarzyszyła nam przez cały czas 😁😁
Muzungu z motylem na nosie Panorama Laskowej  Obiad od kości 😋 Dzik na ścianie  Krasnal z wiekiem %%% 👌 Huśtawka na tarasie 

Thailand 2018

Phuket, 21.10.2018
Witam Was moje Kochane! 😘 / moi Kochani! 😉
Co u Was? 😲
U mnie wszystko ok 👌 Dzisiaj byliśmy na przedstawieniu teatralnym w The Green Man Pub & Restaurant. Przedstawienie samo w sobie nie było aż takie Wow, ale spoko. Moim braciom też się mało podobało. Ale lody były przepyszne!  Popołudniu pojechałem do Land & Houses Sport & Fitness Club na basen. Chciałem, żeby mi ktoś z obsługi pomógł wejść i wyjść do/z basenu...  Niestety, ten numer nie przeszedł... 😖 Powiedzieli mi, że mam Rodzinę i ona powinni mi pomóc... 😟 Już miałem się wynieść, gdy jakiś nieznany mi mężczyzna, zaoferował swoją pomoc! 😂 Okazało się że mieszka na tym samym osiedlu co ja i zawsze mogę na niego liczyć 👍 Podziękowałem mu serdecznie. Pływałem 10x swoim stylem, ćwiczyłem i  chodziłem. Nie mam jeszcze zdjęć stamtąd ale myślę że w najbliższym czasie się znajdą.
Zapraszam do oglądania zdjęć, komentowania i na FB: https://www.facebook.com/lukas.paulo
W restauracji  maska na ścianie  Juleczek …